Vyhledávač zboží


(zadejte váš požadovaný produkt nebo zároveň vyberte kategorii a vyčkejte na výsledky hledání z na Amazon.co.uk)Jak v e-shopech Amazon nakupovat

Internetové obchody Amazonu jsou uživatelsky přívětivé a to i přes obrovsky rozsáhlou selekci zboží. Pomocí horního a poté postranního menu, kde najdete doplňkové rozdělení a kategorie daného okruhu produktů, se dostanete do vaší požadované kategorie. Pokud hledáte konkrétní věc, použijte vyhledávač nahoře. Vyhledávač zboží na Amazonu je velice pokročilý a najde to, co hledáte – pokud je to v nabídce.
U většiny produktů vám pomůže recenze od Amazonu a v řadě případů i od samotných uživatelů (to se týká zejména hudby, filmů či knih).
Jakmile jste dospěli k danému produktu, ujistěte se, zda jde o product nabízený přímo Amazonem nebo o product z nabídky uživatelského trhu Astore. Ve výsledku to není velký rozdíl (prodej zboží přes Astore od jiných subjektů než přímo Amazon bývá spolehlivý), nicméně pokud jste méně důvěřiví, jděte do zboží přímo od Amazonu.

Online objednávka

Poté přejděte k online nákupu. V košíku mate již nějaké zboží. Nejprve si musíte vytvořit uživatelský účet. Jednoduše vyplníte vaše údaje. Heslo i přihlašovací jméno si poznamenejte. Poté se navrátíte k nakupování. Postupně potvrdíte množství objednaných položek, vyplníte vaše údaje osobní a doručovací. Také vyberete zemi doručení, díky čemuž získáte jednak finální kalkulaci za doručení a také se případně dovíte, zda nějaké zboží (například některá elektronika nebo domácí zboží) není možné zaslat do České republiky.
Poté přejděte ke kroku platba, kde zpravidla zvolíte platbu kartou online. Vše je přehledné a zabezpečení platby vysoké, nicméně lepší je platbu neprovádět například někde na veřejném internetu.
Po zadání platebních údajů máte ještě možnost před finálním potvrzením objednávku prohlédnout a zkontrolovat. Po dokončení objednávky vám přijde potvrzení na váš email spolu s orientačním odhadem doby doručení zboží. Zároveň budete emailem notifikováni při změně stavu vaší objednávky – například když je zboží odesláno ze skladu.
Při příští návštěvě vás e-shop Amazon rozpozná, nabídne vám informace o vašich minulých objednávkách, zobrazovaných produktech a kategoriích a další vlastnosti pro zpříjemění vašeho nákupu.